Aktualności

17.12.2014
Spotkanie opłatkowe u Strzelców Konnych
…. i kolejny raz nastał ten świąteczny czas, jest to już tradycją strzelców aby przy tej okazji spotkać się wraz z naszą rodziną z Wędrzyna. Tegoroczne spotkanie opłatkowe było pod wieloma względami wyjątkowe, po pierwsze gościli nasi dwaj dowódcy, ustępujący ppłk. Rafał Miernik oraz jego następca ppłk. Artur Barański, po wtóre przyjechały do nas dzieciaki z Sulęcińskiego domu dziecka, co wszystkim (zarówno nam, żołnierzom, no i przede wszystkim dzieciakom) sprawiło dużo frajdy, tradycyjnie było kilka oficjalnych słów i podziękowań (szczególnie dla naszych Pań, bez których to spotkanie nie było by tak piękne), następnie podzieliliśmy się opłatkiem, a w tym czasie na stole znalazły się już wigilijne potrawy. Po uroczystej kolacji Strzelcy Konni urządzili małą prywatę i korzystając z okazji że są w komplecie postanowili przekazać pamiątkę od siebie dla Rafała…. Następnie odwiedził nas Gwiazdor (dla nie poznaniaków św Mikołaj, Dzieciątko itd itd…) Wszystkie dzieciaki otrzymały wspaniałe prezenty oraz „czapki Gwiazdora” rzecz jasna z „siódemkami”….. nie obyło się bez śpiewania kolęd w których prym wiedli Krzysztof Kłoskowski wraz z Patrycją Lachor …. Strzelcy Konni Wielkopolscy Życzą ZDROWYCH RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA….

04.10.2014
II Rodzinny Bieg św. Huberta 7 PSKW
Kolejny rodzinny bieg św. Huberta przeszedł do Historii, tym razem w gościnnych progach Stajni pod Fiordem w Młodzikowie…. Cóż można powiedzieć (pewnie się powtórzę, ale co tam) NIECH ŻAŁUJE TEN CO NIE BYŁ. Nim południe nastało komplet gości już po tradycyjnym strzemiennym zasiadł wygodnie w bryczkach i siodłach, ruszyliśmy więc polować na lisa, bieg wiódł nas przepięknymi rejonami rozlewisk księżnej naszych polskich rzek „Warty”, w połowie drogi na zjawiskowej polanie doszło do spotkania konnych z bryczkami gdzie nastąpiła chwila wytchnienia dla koni i jeźdźców oraz można było rozkoszować się pięknymi widokami oraz doskonałym grzańcem który przygotowały Panie z Pułkowego Koła Kobiet…. Dalej droga powiodła nas wprost w miejsce gdzie rozpoczęliśmy polowanie na lisa. Tym razem lisa upolował Robert Lachor na Azylu i tym samym został królem polowania, ponadto należy tu wspomnieć o nagrodzie specjalnej jaką ufundował dla króla polowania Pan ppłk. Rafał Miernik, był to piękny nóż. Następnie daliśmy naszym wierzchowcom odbój, a sami udaliśmy się na ognisko i wspaniałe jedzenie. Tutaj należy wspomnieć o dodatkowej małej ale jakże ważnej i miłej uroczystości – Patrycja Lachor obchodziła swoje osiemnaste urodziny nie obyło się bez gromkiego „sto lat” oraz pysznego torta…) Pati raz jeszcze sto lat!!!!! Po ognisku goście udali się do pokoi odpocząć przebrać i przygotować do wieczornej zabawy która trwała do….. wczesnych godzin rannych, ale to co tam się działo niech pozostanie w pamięci uczestników.


07.09.2014
Krojanty 2014
No i jesteśmy po, uczcie kawaleryjskiej jaką niechybnie jest Szarża pod Krojantami. Cóż można napisać…. było dziarsko, wybuchowo dużo pyłu i hałasu…., jeden z naszych rekrutów nie wytrzymał trudów i po locie koszącym złamał rękę, (ale zaznaczył że za rok jedzie z nami)….. życzymy mu szybkiego powrotu na konia:), generalnie wróciliśmy szczęśliwi i bardzo zmęczenie trudami „wojny” do domów, nasze dzielne konie dostały dodatkowy odpas – należał im się zdecydowanie, spisały się przednio. Olbrzymim niedopatrzeniem wykazałbym się gdybym nie napisał w tym miejscu o naszych Paniach z Pułkowego Koła Kobiet, Aga, Ania dziękujemy za wszystko co dla nas zrobiłyście…, Była także z nami Karolina której również pięknie dziękujemy za wsparcie i pomoc.

15.02.2014

Bal Kawaleryjski w barwach 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich 

Karnawał 2014 dobiega końca. Jednym z jego ostatnich akcentów był Bal Kawaleryjski w Biedrusku, zorganizowany wspólnie przez Polski Klub Kawaleryjski, oraz Strzelców Konnych Wielkopolskich. Bal ten był dla nas wyjątkowy, ponieważ po kilkudziesięciu latach nasze barwy powróciły w to historyczne miejsce jakim jest Pałac w Biedrusku. Dołożyliśmy wiele starań aby zaproszeni goście poczuli klimat tamtych lat. Zaszczycił nas swoją obecnością 99 letni Strzelec Konny pan.Por. Franciszek Andrzejak, który jak na kawalerzystę przystało, mimo swego sędziwego wieku bawił się do późnych godzin nocnych…Miło było nam też gościć Dowódcę 17 WBZ pana Generała Rajmunda T. Andrzejczaka wraz z Małżonką. Gorąco dziękujemy wszystkim naszym gościom za stworzenie tak miłej i wyjątkowej atmosfery w której wspólnie bawiliśmy się do białego rana!

 


 

03.02.2014

99. urodziny por. Andrzejaka

W dniu 3 lutego 2014 r.  w Słupcy, jubileusz 99-lecia obchodził pan por. Franciszek Andrzejak, najstarszy żyjący żołnierz 7PSK. Panie poruczniku, jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

 25.01.2014

V Bal Artylerzystów Konnych w Iwnie