7 Pułk Strzelców Konnych Wielkopolskich

99 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Nie byli byśmy Poznaniakami, Wielkopolanami gdybyśmy nie uczcili zrywu narodowowyzwoleńczego, który pozwolił przyłączyć zachodnią dzielnice do odrodzonej POLSKI!!! Zrywu który dał młodej odrodzonej ojczyźnie stutysięczną świetnie wyposażoną i wyszkoloną armię, która wydatnie wsparła wysiłek na wschodzie w wojnie z bolszewikami. Ku pamięci 2 tysięcy poległych powstańców, ku pamięci Wielkopolan którzy zaborcy powiedzieli „NIE” !!!
Zdjęcia autorstwa Alina Drgas
Poznańczyk
Strzelec Konny Wielkopolski
Marcin Myta Mytkowski

 

Rocznica Powstania Wlkp (1)

 

(więcej…)


Wigilia Pułkowa 2017

Nadszedł grudzień, a wraz z nim świąteczny czas gdy cały świat zwalnia tempa. To czas spotkań w gronie bliskich, i aby tradycji stało się zadość, Strzelcy Konni Wielkopolscy spotkali się w gronie rodzinnym. Tym razem spotkanie miało miejsce 15 grudnia 2017 r. w Restauracji Biesiada w Kostrzynie. Nie zabrakło opłatka wraz z życzeniami, śpiewania kolęd oraz Gwiazdora, który rozdał dzieciom prezenty. Zapraszamy do krótkiej relacji zdjęciowej obiektywem Adama Zbuckiego.

Ku Chwale Kawalerii

Marcin Myta Mytkowski
Strzelec Konny Wielkopolski

Wigilia Pułkowa 2017 (50)

 

 

(więcej…)


Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada 2017 roku na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Nekla braliśmy udział w uroczystości z okazji  99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, a po niej mieszkańcy gminy  i zaproszeni goście  w asyście sekcji strzelców konnych oraz orkiestry z tutejszego Ośrodka Kultury udali się pod tablicę pamiątkową na Rynku, aby oddać hołd tym, którzy walczyli o niepodległość. Po powrocie do stajni czekała na nas imieninowa kawa i Rogale Świętomarcińskie przygotowane przez Panie z Pułkowego Koła Kobiet z okazji imienin Marcinów, których mamy dwóch w oddziale. Relacja zdjęciowa w wykonaniu Kasi, Dobrawy i Agi.

Nekla 11.11 (82)

(więcej…)