7 Pułk Strzelców Konnych Wielkopolskich

170 Rocznica Bitwy Miłosławskiej i Wiosny Ludów w Wielkopolsce

W sobotę 28 kwietnia nasz oddział wziął udział w obchodach 170 rocznicy Bitwy pod Miłosławiem. W oficjalnej części uczestniczył nasz poczet proporcowy. Po mszy świętej i uroczystościach pod pomnikiem, w Parku Kościelskich odbyło się widowisko historyczne „Zefir Wolności”. Inscenizacja miała na celu przybliżenie widowni wydarzeń z wiosny 1848 roku. Członkowie naszego oddziału wcielili się w rolę kawalerii Feliksa Białoskórkiego, która przyszła z odsieczą walczącym w Miłosławiu Kosynierom. Miłosław został ponownie odbity z rąk Pruskich. 

B.K

Źródła zdjęć:
wrzesnia.info.pl
radio-wrzesnia.pl

Bitwa Miłosław (8)

(więcej…)


Dni Ułana 2018

Zakończyły się kolejne Dni Ułana w Poznaniu…. Wspaniałe święto bratniego 15 Pułku Ułanów Poznańskich, ale nie tylko, jest to też święto całej kawalerii w Poznaniu… Tradycją już się stało, iż wspieramy naszych kolegów w działaniach na hipodromie Wola gdzie miały miejsce zawody kawaleryjskie, w sobotni wieczór nasza reprezentacja stanęła pod pomnikiem „pietnastaków” podczas uroczystego capstrzyku, no i rzecz jasna przemaszerowaliśmy konno przez miasto w niedzielę… tej kawaleryjskiej przyjemności nie mogliśmy sobie odmówić….
Ku chwale Kawalerii
Marcin Myta Mytkowski
Zdjęcia dzięki uprzejmości Kasia Andrzejewska i Agnieszka Katarzyna Mytkowska

Dni Ułana 2018 (13)

(więcej…)


99 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Nie byli byśmy Poznaniakami, Wielkopolanami gdybyśmy nie uczcili zrywu narodowowyzwoleńczego, który pozwolił przyłączyć zachodnią dzielnice do odrodzonej POLSKI!!! Zrywu który dał młodej odrodzonej ojczyźnie stutysięczną świetnie wyposażoną i wyszkoloną armię, która wydatnie wsparła wysiłek na wschodzie w wojnie z bolszewikami. Ku pamięci 2 tysięcy poległych powstańców, ku pamięci Wielkopolan którzy zaborcy powiedzieli „NIE” !!!
Zdjęcia autorstwa Alina Drgas
Poznańczyk
Strzelec Konny Wielkopolski
Marcin Myta Mytkowski

 

Rocznica Powstania Wlkp (1)

 

(więcej…)